Olvasd el mire kell figyelni, ha ilyen faldekorációt választasz:
Először mindig figyelmesen ellenőrizzük a felületet, amire a tatétát felvisszük, hogy zsír és pormentes legyen!
A PVC öntapadós tapéta alapanyagának köszönhetően vízálló, ezáltal később is könnyen tisztítható és megvédi a falat a szennyeződésektől.
Legnagyobb előnye, hogy egyszerűen, tapétaragasztó használata nélkül helyezhető fel falra és egyéb sima, száraz felületre, így nagyon gyorsan és takarékosan újíthatod meg környezetedet.
Így dekorálj öntapadós fóliával:
Öntapadós fóliáink a legkülönfélébb mintákkal és színekkel rendelhetőek, de abban megegyeznek, hogy akár már egyetlen csíkot felragasztva is színt visznek a helyiségbe, megváltoztatva ezzel a szoba, vagy akár az egész lakás hangulatát. A tapétamintáink sokszorozhatóak, ami azt jelenti hogy egymás mellé illesztve a csíkokat egy összefüggő mintát készíthetsz.
Az illesztéseknél szem előtt kell tartani, hogy egy kb. 1 cm-es átfedés van két tapétacsík mintája között. Egy csík felhelyezésénél erre nem muszáj figyelni, de nagyobb falfelület tapétázásánál fontos a pontos illesztés.
Az megeshet, hogy helyenként levegős marad a tapéta, ha végeztél egy vékony tű segítségével bökd ki a buborékokat, és máris szép sima lesz a felületed.
Az öntapadós fólia felrakásának menete 5 pontban:
1. Csak teljesen egyenletes, sima tiszta felületet dekorálj.
2. Távolítsd el a régi tapétát oldószerrel, ahol pedig sérült a fal ott gletteld és csiszold. A még tökéletesebb eredmény érdekében használhatsz mélyalapozót is a tapéta felrakása előtt. A kapcsolókat, konnektorokat - amennyiben útban vannak - áramtalanítás után szedd le.
3. Készítsd elő a tapétázandó falat! Fontos, hogy a kiválasztott falfelület zsír-, illetve pormentes legyen, hiszen a fólia csak így tud megfelelően megtapadni rajta. A vinyl alapanyagú öntapadós tapétákhoz nem szükséges ragasztó, csak a hátoldaláról kell eltávolítanod a szilikonos védőpapírt.
4. Egyszerre mindig kb. 10-15 cm-t húzz le a fólia hátoldalát fedő papírból. A falfólia szabaddá vált részét középről a szélek felé haladva simítsd ki egy simítólapáttal vagy puha ronggyal.
5. Kezd a simítást a plafontól lefelé haladva, majd a padlót elérve a feleslegessé váló részt távolítsd el egy tapétavágó késsel.
Rengeteg időt, és pénzt spóroltál már azzal, hogy nem kellett tapétaragasztót bekeverned, és még azon sem kell aggódnod, hogy bármit összekensz.
A takarításra így nem lesz gondod, csak annyi a teendőd hogy gyönyörködsz a végeredményben.